GEOS travel nabízí ubytování v evropských městech pro individuální turisty již od roku 1991. Mezi první destinace patřila Paříž, poté se v roce 1995 připojila nabídka ubytování v Londýně, následoval Řím, Florencie, Benátky, Amsterdam, Barcelona a Madrid. GEOS travel se soustřeďuje na nabídku levného, ale kvalitního ubytování. Spolupracuje s malým počtem hotelů, které velmi pečlivě vybírá tak, aby ve své kategorii nabízely výjimečně kvalitní služby či výjimečně příznivý poměr ceny a kvality. Každé evropské město má svou specifickou kulturu, tudíž i kvalita hotelů stejné kategorie se může město od města značně lišit. Jednohvězdičkové hotely jsou zpravidla určeny nenáročným zákazníkům, nicméně kvalita poskytovaných služeb je v rámci daných možností velmi uspokojující. Výběr hotelů se soustřeďuje do centra měst, ve většině případech jde o živé čtvrti s velkým výběrem možností levnějšího stravování. Nabídka hotelů kanceláře Geos travel plně uspokojí turisty, kteří chtějí cestovat individuálně - metrem, či jiným hromadným prostředkem je rychlé a jednoduché spojení z hotelů do všech turisticky atraktivních míst. Centrální poloha, klid, dobrá dopravní dostupnost, skromné, ale bezproblémové ubytování může z této nabídky udělat i levné řešení pro služební cesty.

    Těm kteří chtějí do Evropy přicestovat autobusem doporučujeme mezinárodní autobusovou linku společnosti Eurolines Sodeli CZ, s.r.o. (Paříž), Touring Bohemia, s.r.o. (Amsterdam, Londýn, Barcelona) nebo Tourbus, a.s. (Florencie, Řím, Benátky), která těm, kteří si zakoupí ubytování z nabídky Geos travel na celou dobu pobytu nabízí mimořádně výhodný tarif nezávisle - sleva oproti běžné ceně zpáteční jízdenky. Díky nízké ceně ubytování pak taková cesta může příjít levněji než hromadný zájezd s autobusem cestovní agentury.
Bližší informace ZDE.
    Naopak ti, kteří budou k cestě používat svůj osobní automobil, musí počítat s problémy s parkováním, jako v každém jiném velkém evropském městě. Poloha hotelů v centru neumožňuje mít své vlastní parkoviště, proto je nutné využívat placená veřejná místa. Cena se může pohybovat kolem 20 EUR/den.
    Zájemcům o leteckou dopravu doporučujeme nízkonákladové letecké společnosti Smartwings, nebo Sky Europe. Na uvedených adresách můžete prostřednictvím internetu koupit letenky. Platí se platební kartou. Pokud si to budete přát, objednáme přes internet a zaplatíme Vámi vybrané letenky u nás v kanceláři. V takovém případě je nutné přijít do kanceláře Geos travel osobně a být připraven letenky okamžitě zaplatit. Geos travel si účtuje manipulační poplatek 400 Kč za letenku

    Geos travel je od roku 2002 zástupcem řetězce Abotel v České republice. Abotel je pařížská firma, která působí na trhu již více než 20 let. Sdružuje zhruba 50 většinou tříhvězdičkových hotelů ve všech čtvrtích vnitřní Paříže. Hotely rezervační centrály Abotel mají různé majitele, liší se stylem - jsou tu hotely ve stylově zařízených historických budovách i v moderních stavbách. Do řetězce jsou vybírány hotely menší a střední velikosti. Výběr vychází vstříc těm, kteří při svém pobytu chtějí cítit, že jsou v Paříži a vyhnout se uniformnímu standardu mezinárodních hotelových řetězců.
    Hotely Abotelu jsou rozděleny do čtyř kategorií se stejnými cenami pokojů, proto se ceny u řady hotelů shodují.
    Do nejdražší kategorie Superior jsou zařazeny exkluzivní tříhvězdičkové hotely s nadstandardními službami a s velmi dobrou centrální polohou (např. Jardins d'Eiffel, Saint Paul). Druhou kategorií je Standard s kvalitními tříhvězdičkovými hotely, které se od další nižší kategorie Moderate v některých případech liší ne kvalitou služeb, ale atraktivnější polohou (např. Appolinaire, Windsor Opera). V kategorii Moderate jsou levnější tříhvězdičkové hotely, nebo dvouhvězdičkové hotely s velmi dobrými službami a dobrou polohou (např. Transcontinental, Geneve).
    Kategorie Eco nabízí kvalitní dvouhvězdičkové hotely většinou na okraji centrální Paříže (např. Beaunier, Villa du Maine). Díky tomu, že Abotel má od hotelů část pokojů k volné dispozici a díky svému systému rozdělení hotelů do několika kategorií s identickou cenou pokojů, je schopen dát pozitivní odpověď na každou objednávku. Pokud je totiž žádaný hotel plně obsazen, je zákazníkovi automaticky nabídnut jiný ve stejné oblasti a za stejnou cenu.

    Geos travel taktéž spolupracuje s rezervační sítí Tripplan travel, která od roku 2004 zprostředkovává služby hotelů všech kategorií po celém světě. Pracuje s on-line rezervačním systémem, což umožňuje obdržet odpověď s potvrzením rezervace během několika minut.

    V případě, že máte zájem o zajištění ubytování v kterémkoliv Vámi vybraném městě, neváhejte kontaktovat GEOS travel.


GEOS travel
Bubenská 1 - podchod metra Vltavská, Praha 7
tel: 266713032, fax: 266712177
otevřeno: Po-Čt 9-18, Pá 9-16
http://www.londonhotel.cz, e-mail: hotely@geosck.cz